KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 8445332
*
nr 844 5332
Lennart Aschenbrenner
(f. 1943), Sverige
Etsning, Lennart Aschenbrenner (f. 1943), 1982, 38/66, motivets mått: 59x44
Lennart Aschenbrenner, svensk målare, grafiker och skulptör född 1943.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 september 2013
kl 18:27:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/9 17:54:09
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Lennart Aschenbrenner
Lennart Aschenbrenner, svensk målare, grafiker och skulptör född 1943.
Läs mer om Lennart Aschenbrenner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lennart aschenbrenner svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4157 Etsning
Artur Bengtsson, Riddarhus kanalen. Signerad. Bild..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:22
-
4232 Etsning
Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:40
-
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:53
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:57
*
Lennart Aschenbrenner
Lennart Aschenbrenner, svensk målare, grafiker och skulptör född 1943.
Läs mer om Lennart Aschenbrenner
nr 844 5332
Lennart Aschenbrenner
(f. 1943), Sverige
Etsning, Lennart Aschenbrenner (f. 1943), 1982, 38/66, motivets mått: 59x44
Lennart Aschenbrenner, svensk målare, grafiker och skulptör född 1943.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 september 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/9 17:54:09 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Lennart Aschenbrenner
Lennart Aschenbrenner, svensk mÃ¥lare, grafiker och skulptör född 1943.Läs mer om Lennart Aschenbrenner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lennart aschenbrenner svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4157 Etsning
Artur Bengtsson, Riddarhus kanalen. Signerad. Bild..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:22 -
4232 Etsning
Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:40 -
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:53 -
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:57